Ny veileder i inkluderende rekruttering

brosjyre 003

YS og HSH har gått sammen og utviklet et veiledningshefte om hvordan bedrifter skal ansette og ta i mot personer med psykiske lidelser. Råd om hensiktsmessig stillingsutlysning, jobbintervju og oppfølging er viktige elementer i innholdet.

Det er en allmenn oppfatning at behovet for arbeidskraft i Norge vil være økende i årene framover. En stor utfordring i denne sammenhengen blir å utnytte ressursene til dem som i dag står utenfor arbeidslivet på en bedre måte.

Strategien myndighetene kaller arbeidslinjen, handler om at alle som kan og vil arbeide skal gis en reell mulighet til det. Det gjelder også personer som har eller har hatt psykisk sykdom eller som sliter psykisk.

Det nye heftet fra YS og HSH tar for seg nettopp dette. Det er kalt Åpent arbeidsmarked – inkluderende rekruttering, og gir konkret veiledning og råd om stillingsutlysning, jobbintervju og oppfølging med mer, presentert i en ryddig og enkel form.

Alle tillitsvalgte og ledere bør gjøre seg kjent med innholdet i dette veiledningsheftet – og bruke det aktivt i rekrutteringsarbeidet. Last det fritt ned fra pdf-dokumentet under.

Åpent arbeidsmarked – inkluderende rekruttering

BRUK MIN SIDE

LØNNSRAPPORTERING 2010

Lønnsbarometer 2010

Informasjon om ny AFP

Vervekampanje 2010

Nyhetsvarsel på e-post

Negotia filmen

Negotia-butikken